Sohbet Sitelerinin Sonu Mu Geliyor

admin     15-11-18     GENEL, Sohbet Siteleri, Uncategorized     Sohbet Sitelerinin Sonu Mu Geliyor     157 Defa Okundu

sohbetinyeri.net

sohbetinyeri.net

Sohbet Sitelerinin Sonu Mu Geliyor

Gelişen yazılımlar yüzünden sohbet sitelerine girişlerinin azaldığı görülmektedir. Yeni çıkan uygulamalar

yüzünden sohbet siteleri kapacak mı? Gelişen teknolojiye rağmen yinede ayakta durmaya çalışan sohbet siteleri  bu yeni çıkan uygulamalar yüzünden kapanacak gibi  duruyor.İnatla ayakta durmaya çalışan sohbet siteleri geçmişi olan bir sisteme sahiptir. Ne kadar da geçmişi olsa da whatsapp, Line, wiber gibi uygulamalar geçmişi olan sohbet sitelerinin kapanmasına sebep olacak mıdır bilinmez ama mobil teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu teknolojik gelişmeye ayak uydurma çabasın da olan sohbet sitelerine etkisi olacak gibi görünüyor

Facebook

sohbet

www.sohbetinyeri.net

Facebook platform  açıldık dan sonra sohbet sitelerinin en büyük etkilerinden birisidir. Facebook olmayan kimse yok desek yeridir. Kullanıcılarına buyuk yenilikler sunmakta olup sohbet platformları facebook kadar etkili bir adım atamamıştır.Sadece kendi arkadaş çevresi için kurulan bu platform kısa zamanda bütün dünya ya yayılıp dünya çapında bir ses getirmiştir.Genci yaşlısı olmakla beraber çocuklarında gözdesi olan bu paylaşım sitesi olmuştur.Ama bu paylaşım platformu da yerini yavaştan yerini whatsapp uygulamasının  çıkmasıyla bu paylaşım platformunu da etkilemiş ve bu platformu geride bırakmıştır.

sohbetinyeri

www.sohbetinyeri.net

Günümüzün en çok kullanıcı kitlesine sahip olan bu mobil uygulama sohbet sitelerinin en büyük rakiplerinden biridir.Bu uygulamanın olmadığı mobil  cihazlarda yok gibi bir şeydir ama buna rağmen sohbet odaları bu uygulamaya rağmen kendi çabaları sayesinde ayakta durma çabasında dır.Sohbet sunucuları bu uygulama sayesinde baya bir etkilenmiştir.Ayrıca sadece bu uygulama ile sarsılmamıştır.Bu uygulamanın ardın dan bu uygulamaya rakipler çıkmıştır.Bunlardan bazıları şunlardır.

sohbetinyeri

www.sohbetinyeri.netBu uygulamada whatsapp  rakip olmak amaçlı geliştirilen uygulama olmakla birlikte yeterince kullanıcıya sahip olamamıştır.Kapatılmamıştır ama büyük ihtimalle whatsapp bu uygulamaya da zarar verebilir. Line de aynı uygulama içerisinde ama yinede whatsapp a rakip olamamıştır. Whatsapp uygulamasına daha nice rakipler çıkmıştır ama bizce başarılı olamamışlardır.

sohbet

www.sohbetinyeri.net

Bu uygulamada whatsapp uygulamasının gelişmesinde ve yayılmasına engel olamamıştır.Bu tür uygulamaların çoğalmasına rağmen liderlik koltuğu halen whatsapp uygulamasında görüyoruz.Bu tür uygulamaların çıkması ile birlikte Sohbet sitelerinin kullanıcı kitlesinde düşüş yaşandığını düşünmekteyiz.Sohbet siteleri bu tür uygulamalar yerine kendi aralarında kullanıcılarını çekmek peşinde ve kendi aralarında birbirlerine çeşitli saldırılar yapmaktadır.Birbirlerine saldırı yapmak yerine kullanıcılarını kendi sohbet sitelerine çekmeyi değilde sadece bu tur uygulamalara karsı birlik olmaları gerektiğini düşünüyoruz.Sohbet sitelerinin geçmişi göz önünde bulundurularak kendi aralarında değilde bu tur uygulamaları kendilerine rakip görmeliler dır.


Etiketler: , , , , , , , , , , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Users online:

Sohbet odaları içerisinde şuan; 146, kullanıcı 5 kanal içerisinde chat sohbet yapmaktadır.